Wyszukiwarka

Aktualności

Pierwszy historyczny mecz młodzików!

• autor: marcin-legal, 2017-09-08 20:56

Swój pierwszy mecz rozegrali dzisiaj młodzicy Kowalaka. Rywalem był MKS Ełk, któremu nasz zespół uległ 2:7.

Data 08.09.2017 roku przejdzie niewątpliwie do historii klubowej piłki w Kowalach Oleckich. Swój pierwszy mecz rozegrał zespół młodzików. Rywalem był zespół MKS - u Ełk.

Młodzicy grają w II lidze wojewódzkiej. Oprócz w/w MKS - u rywalami naszych przyszłościowych zawodników są: MKS Rominta Gołdap, MLKS Znicz Biała Piska, GKS Mamry Giżycko, LKS Mazur Wydminy, AP Huragan Pisz, KS Śniardwy Orzysz, UKS Start Kruklanki, UKS Salos Ełk,

Liga składa się z 10 zespołów, mecze rozgrywane są w dziewięciu kolejkach, które trwają 2x30min. W zespole występuje dziewięciu zawodników z bramkarzem włącznie.

O godzinie 17.00 na Stadionie Gminnym rozpoczęło się spotkanie Kowalaka z MKS - em. Gospodarze rozpoczęli w składzie:

Igor Waluśkiewicz - Emil Okońkowski, Grzegorz Szuliński, Krystian Zawadzki, Mateusz Wabich - Gabriel Nowak, Piotr Kamiński Michał Jamrozik - Łukasz Bednarek

Na zmiany wchodzili: Krzysztof Leonowicz (br), Bartosz Jarocki, Jakub Ołdak, Filip Ołdak, Tymoteusz Snarski, Eryk Popławski, Bartosz Szymanowski, Kacper Kamiński,

Spotkanie zaczęło się od ataków naszych zawodników, którzy nie przestraszyli się doświadczonego rywala w ligowych bojach. W siódmej minucie Piotr Kamiński zdobył pierwszą bramkę strzałem z dystansu po podaniu od Łukasza Bednarka. W trzynastej minucie było 2:0. Tym razem dwójka, dzięki której zdobyliśmy pierwszą bramkę, zamienili się rolami. W piętnastej minucie MKS zdobył bramkę kontaktową. Jeszcze przed przerwą goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Druga połowa zaczęła się od ataków gości, które przyniosły rezultaty w postaci straconych bramek w ciągu ośmiu minut. Pomimo sporej już straty nasi młodzi piłkarze stwarzali sobie bardzo dobre okazje do zdobycia bramek. Wynik ostateczny to przegrana 2:7.

Pomimo wyniku należy pochwalić naszych młodych zawodników za odważną i otwartą grę oraz za ogromne zaangażowanie. Dla nich należą się za to ogromne brawa.

Kolejnym rywalem będzie zespół UKS Salos Ełk. Spotkanie zostanie rozegrane 15 września o 17.00 w Ełku.