Wyszukiwarka

Aktualności

Remis na zakończenie rozgrywek!

• autor: marcin-legal, 2017-06-19 10:02

W swoim ostatnim meczu w B-klasie Kowalak zremisował z Pgonią Banie Mazurskie 2:2.

Relacja Mateusza Waluśkiewicza

Dnia 18.06.2017 nasza drużyna na własnym boisku podejmowała wicemistrzów naszej ligi Pogoń Banie Mazurskie.
Nasi zawodnicy na boisko wyszli zmotywowani i żądni zwycięstwa w tym meczu by potwierdzić, że nie przypadkiem KOWALAK znalazł się na samym szczycie tabeli.
Początek meczu natomiast zaczął się dla nas dosyć nerwowo bo już w 3 minucie goście mili rzut wolny, który z problemami wybrania nasz bramkarz parując piłkę na rzut rożny. Następna akcja nie skończyła się dobrze. W 5 min po dośrodkowaniu z rożnego Waluśkiewicz w powietrzu zderza się z zawodnikiem z Bań i doznaje poważnej kontuzji w tym momencie trener Artur Ślużyński zmuszony jest do zmiany i między słupkami staje Jakub Szuliński. Nasza drużyna w dalszej części meczu ruszyła do ataków na bramkę gości, bliski zdobycia bramki był Szymon Niesterow jednak piłka po jego strzale trafia w poprzeczkę. To co nie udało się nam wcześniej zmienia się w 34 minucie. Olaf Niesterow z rzutu wolnego dośrodkowuje piłkę wprost na nogę Szymona Sutuły i ten perfekcyjnym strzałem zdobywa gola. 1:0 dla KOWALAKA !!! Szymon Sutuła tym samym zdobył swoją 12 bramkę w sezonie i został najlepszym strzelcem Kowalaka, fenomenalny wynik jak na środkowego obrońcę. 3 minuty później prowadzimy już 2:0 !!! W 37 minucie doskonałe podanie od Olafa Niesterowa otrzymuje Maciej Waluśkiewicz, który w polu karnym mija obrońcę z Bań Mazurskich i strzałem lewą nogą tuż przy samym słupku nie daje szans bramkarzowi. W 41 min mogliśmy prowadzić 3:0. Perfekcyjny strzał Olafa z ok 26 metrów trafia w poprzeczkę i odbija się na linii bramkowej. Do przerwy wynik 2:0 !!!

W przerwie meczu odbyło się pożegnanie zawodników, którzy kiedyś zasilali szeregi zespołu z Kowali Oleckich. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Tymi zawodnikami byli: Bartosz Jamrozik, Bartosz Burzyński, Patryk Popławski, Mirosław Domin oraz Adam Ślużyński. Panowie serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas na boiskach ligowych.

Na drugą połowę nasza wyszła zmotywowana jeszcze bardziej i gotowa do zdobycia kolejnych bramek. W ok 57 byliśmy blisko utraty gola. Piłka przelobowała naszego bramkarza i futbolówkę zmierzającą wprost do pustej bramki na rzut rożny wybija Olaf Niesterow, który zagrał bardzo dobre spotkanie. Niestety w 69 minucie nie mamy już tyle szczęścia, błąd i niepewne wyjście Jakub Szulińskiego kończy się utratą gola... 2:1... Zarówno jak i my tak i goście 3 minuty potrzebowali na zdobycie kolejnej bramki. W 72 min tracimy piłkę w środku pola, piłka dociera do napastnika gości a ten silnym strzałem pod poprzeczkę wyrównuje stan mecz 2:2. Do końca nasz zespół nie złożył broni i ambitnie dążył do zdobycia bramki dającej zwycięstwo i 3 pkt lecz niestety to się nie udało. Wynik końcowy 2:2 i dzielimy się pkt z Pogonią Banie Mazurskie. Wynik mógł być inny ale ten jest jak najbardziej sprawiedliwy.

Po meczu nasi zawodnicy wraz z kibicami świętowali Mistrzostwo B klasy oraz awans do wyższej ligi. Serdeczne dzięki dla Łukasza Wabicha za przygotowanie oprawy.

Skład Kowalaka:
Mateusz Waluśkiewicz (5' Jakub Szuliński) - Jakub Pieczur, Kacper Sutuła, Szymon Sutuła, Łukasz Wabich - Mateusz Szuliński, Maciej Waluśkiewicz, Olaf Niesterow, Krystian Kuźba (80' Łukasz Nowak), Jarosław Szczęsny (57' Kamil Boguszewski) - Szymon Niesterow (65' Wojciech Sawicki)

Gole:
34' - Szymon Sutuła
37' - Maciej Waluśkiewicz

Asysty: Olaf Niesterow (2)

Żółte Kartki: Jarosław Szczęsny