brak zdjęć

Cenna wygrana w Miłkach!

• autor: marcin-legal, 2017-04-23 19:47

Kowalak zwyciężył 2:0 z outsiderem ligi Olimpią Gmina Miłki.

Relacja Mateusza Waluśkiewicza

Na mecz do Miłek udaliśmy się w licznym składzie oraz z ambicją zdobycia kompletu punktów. Chciałbym jeszcze dodać że jak do tej pory jesteśmy jedyną drużyną niepokonaną na wyjazdach.

Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze a nawet znakomicie gdyż to my od początku meczu przejęliśmy inicjatywę na boisku i to my dominowaliśmy na połowie rywali. Od początku ruszyliśmy z atakami na bramkę gospodarzy lecz kilkukrotnie nie potrafiliśmy strzelić się w bramkę. Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać bo już w ok. 20 min meczu piękna akcja naszej drużyny, Szymon Niesterow prostopadłym podaniem uwalnia Maćka Waluśkiewicza ten płaskim podaniem w pole karne odnajduję Jarka Szczęsnego , który pewnym strzałem pod porzeczkę daje prowadzenie dla naszego zespołu. Po zdobytej bramce jeszcze pewniej ruszyliśmy z atakami na bramkę Olimpii lecz nieskutecznie. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry nasza drużyna przeprowadza bramkową sytuacje, Szymon Niesterow uderza piłkę z 20 metra ta odbija się od obrońcy z Miłek i wraca pod nogi Szymka który podaje piłkę do Macieja Waluśkiewicza, Maciek pięknym zagraniem piętą oddaje do Niesterowa i ten pewnym strzałem w długi róg podwyższa a zarazem ustala wynik meczu na 0:2 !!! Piękna dwójkowa akcja!!!

Druga połowa meczu wyglądała podobnie do pierwszej części spotkania i po raz kolejny przejmujemy inicjatywę spotkania. Kilka akcji między innymi strzał Wojciecha Sawickiego w poprzeczkę czy uderzenie Kacpra Sutuły z rzutu wolnego który z problemami obronił bramkarz gospodarzy. W ok. 70 min meczu niestety gramy w osłabieniu, po obejrzeniu drugiej żółtej kartki a w konsekwencji czerwonej boisko musiał opuścić Łukasz Wabich. Gospodarze byli blisko zdobycia bramki kontaktowej w ok. 75 min aczkolwiek samobójczej, nieczysto w piłkę w naszym polu karnym trafia Krystian Kuźba lecz świetny refleks Mateusza Waluśkiewicza chroni nas przed utratą bramki. Wynik spotkania 0:2 na naszą korzyść.

Po tym spotkaniu zrównaliśmy się punktami z Pogonią Banie Mazurskie gdyż lider przegrał swój mecz wyjazdowy w Wygrynach i odskoczyliśmy na 5 pkt Orkanowi Sątopy Samulewo którzy także przegrali swój mecz w Łankiejmach.

Za tydzień nasza drużyna na własnym podwórku podejmie Fortunę Wygryny. Zapraszamy na mecz !!!

Skład Kowalaka: Mateusz Waluśkiewicz – Łukasz Wabich, Szymon Sutuła, Kacper Sutuła, Jakub Pieczur – Mateusz Szuliński, Olaf Niesterow, Krystian Kuźba, Maciej Waluśkiewicz, Jarosław Szczęsny – Szymon Niesterow

Ławka rezerwowych: Łukasz Nowak, Ryszard Buraczewski, Maciej Szuliński, Grzegorz Biśtyga, Kamil Podziewski, Wojciech Sawicki,

Gole:
Jarosław Szczęsny
Szymon Niesterow

Asysty:
2x Maciej Waluśkiewicz

Żółte kartki:
Olaf Niesterow
2x Łukasz Wabich (czerwona)

autor: ~haha 2017-04-27 17:05:12

avatar Z wygrynami sprawdzajcie drużynę, mają chłopakow z Piecek, jeden moze byc nieuprawniony