• autor: marcin-legal, 2016-10-02 16:46

Kowalak pokonał zespół Fortunę Wygryny 3:0.

Więcej w rozwinięciu.

Relacja ze spotkania:

Mecz zaczął się od ataków Kowalaka, Już w pierwszej minucie były dwie okazje do zdobycia bramki. Gra przez kwadrans była wyrównana i trochę chaotyczna. W szesnastej minucie gorąco zrobiło się po akcji piłkarzy Fortuny, którzy próbowali strzałów z przed pola karnego. Ciekawie zrobiło się w dwudziestej trzeciej minucie gdzie w zamieszaniu pod bramką swojej doskonałej okazji nie wykorzystał Maciej Waluśkiewicz. Trzy minuty później nad bramką uderzał zawodnik gości. W trzydziestej piątej minucie dzięki czujności Mateusza Waluśkiewicza dalej utrzymywał się bezbramkowy remis. Po tej akcji piłkarze Kowalaka natychmiast ruszyli do kontry i Kacper Sutuła minimalnie uderzył piłkę nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą z bardzo ostrego kąta Kamil Boguszewski szukał bramki do szatni. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Początek drugiej połowy wyglądał podobnie. Pierwszą okazję miał Maciej Waluśkiewicz, który strzałem obok bramki minimalnie przestrzelił. Niespełna dwie minuty później niebezpieczny strzał zablokował Jakub Pieczur. W pięćdziesiątej drugiej minucie piłka kopnięta z rzutu wolnego minimalnie mija bramkę Fortuny.To co nie udawało się wcześniej udało się w pięćdziesiątej ósmej minucie. Piłkę na środku boiska przejmują nasi piłkarze i kontrą przez środkową część boiska Maciej Waluśkiewicz znajduje dobrze ustawionego Kamila Boguszewskiego, który strzałem z pierwszej piłki w krótki róg daje nam prowadzenie. Dziesięć minut później było już 2:0. Długą piłkę w pole karne zagrywa Szymon Sutuła i ta na szczęście naszego zespołu kozłując w polu karnym ląduje w bramce rywali. Gol niemal z 60 metrów. Piłkarze z Wygryn w dalszym ciągu szukali swojej szansy. Minutę po stracie drugiej bramki świetnie wykonany rzut wolny piłkę na bok sparował Mateusz Waluśkieiwcz dodatkowo ją wyłapując w późniejszej fazie akcji. Na dziesięć minut przed końcem spotkania Jarosław Szczęsny wyłuskał piłkę przed polem karnym i strzałem z około 18 metrów ustala wynik na 3:0. W doliczonym czasie gry mogła paść bramka sezonu. Maciej Waluśkieiwcz strzałem nożycami zza pola karnego minimalnie przestrzelił.

Skład Kowalaka:

Mateusz Waluśkiewicz - Bartosz Buraczewski, Szymon Sutuła, Norbert Marczuk, Kamil Boguszewski - Jakub Pieczur, Łukasz Wabich, Szymon Niesterow, Maciej Waluśkiewicz, Jarosław Szczęsny - Kacper Sutuła

Zmiany:

55' Jakub Pieczur --> Maciej Szuliński

75' Kamil Boguszewski --> Łukasz Nowak

80' Szymon Niesterow --> Mateusz Dzierniejko

85' Norbert Marczuk --> Ryszard Buraczewski