• autor: marcin-legal, 2016-09-25 16:00

Kowalak wygrał w Orzyszu z rezerwami Śniardw 4:1.

Więcej w rozwinięciu.

Relacja Mateusza Waluśkiewicza:

Na mecz do Orzysza udaliśmy się w nieco okrojonym składzie zabrakło między innymi Jakuba Szulińskiego, Macieja Waluśkiewicza oraz Kacpra Wasilewskiego.
Od początku meczu to gospodarze przejęli inicjatywę gry i to oni jako pierwsi doszli do groźnych sytuacji bramkowych. W ok 3 min wynik spotkania mógł otworzyć napastnik drużyny z Orzysza... Piłka po uderzeniu w poprzeczkę ląduje pod nogami zawodnika gospodarzy a ten z odległości ok. 2-3 metrów trafia prosto w naszego bramkarza, którego jeszcze asekuruje Szymon Sutuła i wybija futbolówkę na aut. Niestety dwie minuty później nasz zespół nie ma tyle szczęścia. Stały fragment dla Śniardw, dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzenie głową w długi róg bramki ... Przegrywamy 0:1 Gospodarze nie mogli długo cieszyć się z prowadzenia w meczu.15 minuta piękna akcja naszych zawodników, Kacper Sutuła podaję piłkę na skrzydło do Jarosława Szczęsnego, ten wbiega w pole karne, oddaje silny strzał który broni bramkarz lecz wybija piłkę przed siebie a tam znajduje się Mateusz Szuliński i dobija piłkę wprost do siatki rywali. Gooool !!! Mamy 1:1 !!! Remis w spotkaniu nie utrzymywał się długo bo już 10 minut później a dokładniej w 25 min Jakub Pieczur wycofuje piłkę w polu karnym do Mateusza Szulińskiego a ten silnym strzałem pod poprzeczkę po raz drugi wpisuje się na listę strzelców i tym razem my wychodzimy na prowadzenie w meczu.
 2:1 dla Kowalaka. W 29 min strzelamy kolejną bramkę tym razem na listę srzelców wpisuje się Jakub Pieczur, który dostaje podanie od Łukasza Wabicha na piąty metr i nie ma większych problemów by pokonać bramkarza gospodarzy i jeeeeest 3:1 !!! 7 minut później wynik meczu ustala Kacper Sutuła, który po dośrodkowaniu przez Jarosława Szczęsnego oddaje strzał z pierwszej piłki i mamy 4:1 !!!
Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie a w drugiej połowie anie my ani gospodarze nie mieliśmy groźnych sytuacji. Kolejne zwycięstwo naszej drużyny i kolejne 3 pkt na koncie

Skład Kowalaka:

Mateusz Waluśkiewicz – Szymon Sutuła, Norbert Marczuk, Kamil Boguszewski, Bartosz Buraczewski - Jakub Pieczur,  Łukasz Wabich, Mateusz Szuliński, Jarosław Szczęsny, Kacper Sutula - Szymon Nisterow

Zmiany:

47’ Mateusz Szuliński  – Wojciech Sawicki

Żółte kartki: Wabich, Szczęsny

Bramki:

5’ 0-1

15’ 1:1 Mateusz Szuliński asysta Jarosław Szczęsny

25’ 2:1 Mateusz Szuliński asysta Jakub  Pieczur

29’ 3:1 Jakub Pieczur asysta Łukasz Wabich

36’ 4:1 Kacper Sutuła asysta Jarosław Szczęsny