Wyszukiwarka

Aktualności

Rekordowe zwycięstwo Kowalaka!

• autor: marcin-legal, 2015-10-03 18:26

Kowalak pokonał Pogoń Banie Mazurskie aż 8:0 i tym samym ustanowił nowy rekord w historii najwyższych zwycięstw.

Więcej w rozwinięciu.

Ostatnie tak pokaźnie zwycięstwo Kowalak odniósł w sezonie 2005/06 pokonując u siebie Falę Warpuny 9:2. Przez kilka sezonów nie udało się tego rekordu pobić, aż do 03.10.2015 roku. Choć w kilku spotkaniach niewiele brakowało do tego wyczynu.

Od początku spotkania goście próbują przebić się przez naszą obronę. W czwartej minucie pierwsza akcja Kowalaka. Z lewej strony Jarosław Szczęsny przerzuca piłkę na prawą flankę do Mateusza Szulińskiego, który strzałem w długi róg daje nam prowadzenie. Drugiego gola w osiemnastej minucie zdobywa Karol Zdanewicz po słabym wybiciu przez bramkarza Pogoni.. W dwudziestej czwartej minucie rozegrano najładniejszą akcję w spotkaniu. Początek zaczął się po wyrzucie piłki z autu do Wojciecha Sawickiego, ten odgrywa na jeden kontakt do Zdanewicza, który idealnie wyłożył piłkę Szymonowi Niesterow. Idealny mierzony płaski strzał przy słupku i mamy już 3:0. Trzy minuty później Olaf Niesterow zagrywa górną piłkę na klatkę Sawickiego. Piękne zgaszenie i Sawicki strzałem z woleja podwyższa na 4:0. W trzydziestej czwartej minucie Zdanewicz odbiera piłkę zawodnikowi Pogoni i w indywidualnej akcji wpadając w pole karne strzela piątą bramkę. Nie minęła minuta i cieszymy się z kolejnego gola. Tym razem obrońca próbując wybić piłkę sprzed pola karnego niefortunnie uderzając ją lobuje własnego bramkarza. Druga połowa zdecydowania spokojniejsza. Dopiero ostatnie dziesięć minut przyniosło kolejne bramki. W osiemdziesiątej drugiej minucie z prawej strony boiska Maciej Szuliński długim podaniem obsługuje Bartosza Zyskowskiego, który w sytuacji sam na sam lobuje bramkarza gości. W ostatniej minucie meczu dwójkowa akcja. Zyskowski podaje do Szczęsnego i ten strzałem z około szesnastu metrów ustala wynik spotkania na 8:0.

Skład Kowalaka: Mateusz Waluśkiewicz - Kamil Boguszewski, Kacper Sutuła, Maciej Szuliński, Jakub Pieczur - Jarosław Szczęsny, Olaf Niesterow (74' Hubert Waluśkiewicz), Szymon Niesterow, Mateusz Szuliński, Karol Zdanewicz - Wojciech Sawicki (46, Bartosz Zyskowski)

Żółte kartki: Olaf Niesterow, Szymon Niesterow, Kacper Sutuła